0

P.č: 2556 Viedenský ležiak krásneho Otta 11%

Polotmavý viedenský ležiak, unikátny a lahodný spodne kvasený nápoj s bohatou medenou farbou. Jeho plná sladovo-chlebová chuť, jemne doplnená horkosťou chmeľu, zanecháva v milovníkoch dobrého piva nezabudnuteľný zážitok. Tento viedenský poklad bol prvýkrát uvarený v roku 1841 v slávnom pivovare Dreher vo Schwechate, len kúsok od Viedne. Čoskoro si získal obdiv najvyššej šľachty a stal sa neoddeliteľnou súčasťou cisárskych osláv a spoločenských udalostí na viedenskom dvore. Zamiloval si ho aj arcivojvoda Otto František, bonviván a vášnivý milovník žien, ktorého v monarchii preslávila prezývka „Krásny Otto“.

Základné informácie P.č: 2556
Pivovar Pálffy Brauerei
Slovensko
Malokarpatská oblasť
0.33 l
Na sklade
2,50 €
Pri nákupe nad 69,00 € získate dopravu zadarmo!
Doprava zadarmo od 69 €
Expresné dodanie do 2 pracovných dní
Osobný odber v ten istý deň
Všetko víno degustoval someliér

Všetky parametre

Krajina Slovensko
Pairing tatarák
Teplota podávania 6 - 8 °C
Teplota skladovania 12 °C
Objem fľaše 0.33 l
Alkohol 4.2 %

Pivovar Pálffy Brauerei

Vychutnajte si pravé osvieženie v podobe kvalitných, remeselne spracovaných pív z Kaštieľa Pálffy vo Svätom Jure, kde sa pivo vyrábalo, skladovalo a čapovalo už v dávnej histórii. Pivovar Pálffy Brauerei (PaB ) sa vracia k tejto tradícií a nadväzuje na ňu varením viacerých typov remeselného piva. Rod Pálffyovcov bol vždy verný habsburským panovníkom a ich rod charakterizuje heslo Pro rege et patria – Pre kráľa a krajinu. Toto heslo sa stalo aj súčasťou loga nášho pivovaru, lebo naše pivo varíme pre všetkých a obstojí aj na kráľovskom stole. Všetky pivá z produkcie pivovaru Pálffy Brauerei (PaB) sú vyrobené poctivou remeselnou metódou, z kvalitných sladov, chmeľov a kvasníc, bez pridávania konzervantov a rôznych aditív, sú nefiltrované a nepasterizované.
Všetky vína Pivovar Pálffy Brauerei

Víno z Malokarpatskej oblasti


Malokarpatská vinohradnícka oblasť sa nachádza v juhozápadnej časti Slovenska a skladá sa z troch podoblastí, ktoré sa navzájom odlišujú z hľadiska klimatických, ale najmä pôdno-geologických podmienok. Najslávnejšími obcami pestovania hrozna sú Svätý Jur, Pezinok, Modra a Skalica.
Vína z regiónu Malokarpatská oblasť