O nás a našej kuchyniSúlad modernosti a tradície

Selaví je mladšou sestrou gastronómie Hotela Lomnica, konkrétne Reštaurácie Sissi. Práve tieto prevádzky sčasti spájajú niektoré spoločné menovatele, ako kvalitatívna úroveň, sezónnosť, rešpekt k surovinám či lokálni dodávatelia. Taktiež portfólio vín a kuchyňa sa v oboch prípadoch nesie v duchu rakúsko-uhorskej monarchie.

Jirka Zajíček, šéfkuchár

„Keď spisovateľ píše knihu, tak vždy píše tak, aby mal z nej čitateľ čo najväčší zážitok. Aby jednoducho hltal jednu stránku za druhou, prípadne, aby si ju zapamätal na celý život. S podobným úmyslom pracujem v kuchyni aj ja spoločne s celým tímom. Sme umelci a ľudí chceme svojou subjektívnou gastronómiou pobaviť a nadchnúť. Nevaríme pre seba, ale práve pre nich. Zároveň však ide o to, aby sa cítili v Selaví príjemne a večer si dostatočne užili. V kuchyni pristupujeme k surovinám s jednoduchosťou, vyberáme si najmä druhy, ktoré máme lokálne k dispozícii, no pritom nezabúdame, aké dôležité je zachovať výraz chuti dominantnej ingrediencie.“

Winepairing


Každé víno má svojho partnera v jedle, každé jedlo má partnera vo víne, nič nie je druhoradé. Práve na tejto platforme je postavený celý koncept v zmysle wine and dine. V Selaví sa netreba báť, že budete odchádzať s pocitom, že ste vyhodili peniaze za niečo, čomu nerozumiete. Pridanou hodnotou je aj to, že sa môžete dozvedieť niečo viac o víne, prípadne vinárstve, z ktorého si vyberiete fľašu alebo pohár.

V Selaví si môžete vybrať z viac ako 200 druhov vín – z rodinných a butikových vinárstiev zo Slovenska, z Moravy a regióna bývalej rakúsko-uhorskej monarchie, ale aj z Francúzska. Z nich viete dokonca ochutnať aj formou „by the glass“, t. j. po pohári. V portfóliu môžete objaviť aj kvality nášho materského vinárstva ViaJur zo Svätého Jura.

Viajur - úspech svetového formátu 

Naše autorské vinárstvo ViaJur sa dokonca môže pochváliť úspechom európskeho formátu, pretože výnimočnej odrode Rizling rýnsky sa dostalo cti a v súčasnosti je zalistované v michelinskej reštaurácii Enrico Bartolini ***, ktorá sa nachádza v múzeu kultúry MUDEC v Miláne.