0

P.č: 1572 Chateau Selešťany Dulovica

Kvalitná Dulovica patrí k ozajstným raritám, ktorú ocenia aj pôžitkári a znalci. Jej jedinečná aróma pôsobí chladnou eleganciou sprevádzaná nádychom citrusov.  Chuť sa  otvára pre ovocie typickou  trpkou kyslosťou,  ktorá postupne pripomína zmes džemu a kompótu , v dochuti  badať aj náznaky zmesi škorice a sladkého drievka. Textúra je jemná a podľa vyzretosti až hodvábna.

Základné informácie P.č: 1572
Chateau Selešťany
Slovensko
Stredoslovenská oblasť
0.5 l
Na sklade
49,19 €
Pri nákupe nad 50,00 € získate dopravu zadarmo!
Doprava zadarmo od 50€
Expresné dodanie do 2 pracovných dní
Osobný odber v ten istý deň
Všetko víno degustoval someliér

Všetky parametre

Vinárstvo Chateau Selešťany
Krajina Slovensko
Teplota podávania 16-18
Objem fľaše 0.5 l
Alkohol 52 %

Chateau Selešťany

Spoločnosť bola založená v roku 1996 súčasnými vlastníkmi. Od začatia prevádzky až po súčasnosť bola hlavnou náplňou jej činnosti potravinárska výroba, v rámci ktorej prevažnú väčšinu tvorilo spracovanie ovocia s rôznymi výstupmi, od štiav a sirupov až po ovocné vína. Manažment má preto bohaté skúsenosti v tejto oblasti a v rámci dlhodobej spolupráce a kooperácie so Selikom Olomouc získal skúsenosti aj vo výrobe destilátov. Vzhľadom na vývoj situácie na trhu sme uvažovali aj o utlmení výroby, avšak investícia v roku 2008 zásadne zmenila naše smerovanie. Investícia spočívala v nákupe 48 ha registrovaných vinohradov v Modrokamenskom vinohradníckom rajóne nad malebnou obcou Selešťany. Podľa legendy je víno telom a pálenka dušou ovocia. Hygiena je preto pre obe formy najzákladnejšou požiadavkou. Nákup novej spracovateľskej linky na jadrové, ako aj kôstkové ovocie nám umožnil získavanie vysokokvalitného základného materiálu. Samozrejmosťou je dodržiavanie prísnych hygienických zásad pri ďalšom spracovaní v modernej kvasiarni s riadeným kvasením a následná destilácia na kvalitnom a výlučne medenom destilačnom zariadení so zosilňovacou kolónou a katalyzátorom. Výsledkom sú pravé ovocné destiláty so zachovaním všetkej krásy v aróme aj v chuti, ktoré ovocie dostalo od prírody. Destiláty následne dozrievajú v samostatnom sklade v antikorových nádržiach a podľa potreby a povahy destilátu aj v drevených sudoch z morušového, dubového alebo agátového dreva. Až po dosiahnutí tzv. konzumnej zrelosti sa fľašujú a dostávajú ku konzumentom.
Všetky vína Chateau Selešťany

Víno z Stredoslovenskej oblasti


Stredoslovenská vinohradnícka oblasť je oblasť na juhu stredného Slovenska pri hraniciach s Maďarskom. Je to rozmanitá vinohradnícka oblasť, ktorá sa tiahne od Hontu až po Gemer. Aj keď v súčasnosti nepatrí medzi naše kľúčové oblasti produkcie vína, má vynikajúce pestovateľské podmienky a má veľkú perspektívu. Celková plocha registrovaných vinohradov dosahuje 2 502 ha.
Vína z regiónu Stredoslovenská oblasť