Ospravedľujeme sa, no momentálne nie je možný nákup produktov.

Vážení zákazníci, oznamujeme Vám, že od 1.3.2024 nájdete v našej ponuke vín už iba vína z produkcie vinárstva VIAJUR. V našej ponuke aj naďalej ostávajú pivá z pivovaru Pálffy Brauerei a ostatné naše produkty.

v kategórii Blog

Degustačná večera Selaví s Charlesom Heidsieckom

V Selaví nájdete širokú ponuku slovenských a zahraničných vín, ktoré si môžete objednať priamo k vám domov, ale ktoré vďaka našej distribúcii nájdete aj vo vínnych kartách v popredných slovenských reštauráciách a hoteloch. Je pre nás ale tiež dôležité, aby ste sa s vínom spoznali ešte lepšie. Aj preto sme začali organizovať degustačné večere Selaví, na ktorých máte možnosť ochutnať víno priamo od vinára. Naposledy to bolo 14.11.2023 v spoločnosti export manažéra Maxima z vinárstva Charles Heidsieck z francúzskeho Champagne.

Vína z vinárstva Champagne Charles Heidsieck, ktoré bolo založené v roku 1851, nájdete vo viac ako 25 reštauráciách s hodnotením Michelin a vinárstvo patrí medzi 4 najlepšie hodnotené Champagne na svete. Šampanské z Champagne Charles Heidsieck sa podávalo aj na oslavách, ktoré organizoval Winston Churchill vo Veľkej Británii po víťazstve v druhej svetovej vojne.

Večera bola pripravená v spolupráci s novootvorenou fine diningovou reštauráciou Arte, ktorá sídli v Kaštieli Pálffy vo Svätom Jure. Head Chef Jiří Zajíček spolu s tímom svojich šéfkuchárov pripravil priamo pred očami návštevníkov osem chodové degustačné menu. Spojenie vynikajúceho jedla a vynikajúceho vína vytvorilo skutočný gurmánsky zážitok.

Atmosféra na večeri bola skutočne výnimočná. Návštevníkov čakalo intímne osvetlenie, príjemná vôňa a zapálený krb. Privítal ich Selaví obchodný riaditeľ Miroslav Balla a export manažér Maxim pripravil na večeru 6 vín, ktoré sa k menu párovali.

Brut Reserve NV

jedno z najlepších Champagne v základnej kategórií, ktoré získalo 92 bodov v Robert Parker – WineAdvocate

Blanc de Blancs Brut

Brut rosé Reserve 

Millesíme 2006 Brut

Blanc De millenaires 2007

Crayeres collection Millesime 1981 Brut

Nazrite do našej fotogalérie a pozrite sa, ako to na degustačnej večeri vyzeralo.

Charles Heidsieck Selavi